Uszodába való belépés, alapszabályok

 • Papucs használata az uszoda területén kötelező.
 • Az uszoda vizes, csúszós, balesetveszélyes környezet, ezért minden gyermeket rövid balesetvédelmi oktatásban részesítünk a tanfolyamok és foglalkozások kezdetén. (Röviden: az uszodában nem szabad szaladgálni, ugrálni, csúszkálni.)
 • A medencetérben kizárólag az oktatóval lehet tartózkodni.
 • A medencébe csak az oktató jelenlétében és engedélyével szabad ugrálni.
 • A szülők az oktatás közben nem tartózkodhatnak az uszodatérben.
 • A bemutató órák kivételével az uszodatérben csak az oktatáson részt vevő oktatók és gyermekek tartózkodhatnak (a gyermek hozzátartozói az oktatás ideje alatt nem maradhatnak az uszodatérben)
 • A mosdó a medencetéren kívül helyezkedik el, kérjük a szülőket, segítsenek gyermeküknek szükségleteik kielégítésében.
 • A víz szennyeződése esetén, a medence tisztításának költsége a szülőt terheli.
 • Csak az általunk kibocsájtott bérletet (Smile Úszóiskola) áll módunkban elfogadni, melyet kérünk az oktatás előtt munkatársunkkal érvényesíttetni.
 • A turnust megkezdeni csak érvényes bérlettel lehetséges, ennek hiányában nem áll módunkban fenntartani a gyermek helyét.
 • A kezdési időpontok az oktatás kezdetét jelölik, ezért célszerű 10-15 perccel előbb érkezni, hogy az órát megelőzően elegendő idő maradjon az átöltözésre.
 • Felhívjuk figyelmüket, hogy az öltözőben hagyott értéktárgyakért felelősséget nem tudunk vállalni.
 • A Smile Úszóiskolán kívül álló okokból elmaradt oktatási időpontok esetén, a bérleten fennmaradó alkalmak lejárására, bármelyhelyszínünkön, szabad helyek függvényében, fél éven belül van lehetőség. Amennyiben nem kívánja bepótolni, abban az esetben a megmaradt alkalmak díjának 50%-a levonásra kerülhet a következő bérletből.

 

A foglalkozások menete:

A gyermekeket tudás szintjeiknek megfelelően differenciált oktatásban részesítjük.

A foglakozások 45 percesek, melyből 40 perc oktatás, 5 perc felügyelt szabad játék. Minden tanfolyam utolsó alkalma bemutató óra, szülőknek, nagyszülőknek, barátoknak, hozzátartozóknak, melyen megtekinthetik csemetéjük fejlődését. A foglalkozásból 30-35 perc oktatás és 10-15 perc a játék, illetve ekkor van lehetőség az oktatókkal való egyeztetésre. (Ezen alkalommal a váltópapucs használata a szülőknek is kötelező a fertőzések elkerülése végett.)

Kötelező felszerelés:

 • úszósapka (fiúknak és lányoknak is)
 • úszónadrág/ fürdőruha
 • papucs
 • törölköző/köntös

Hiányzások pótlása:

Hiányzás esetén van pótlási lehetőség, abban az esetben, ha a lemondani kívánt foglalkozás időpontja előtt minimum 12 órával írásban (személyesen, e-mail, sms) jelezik kolléganőink felé, hogy nem tudnak részt venni az oktatáson. Kizárólag ezen feltételek teljesülése esetén van mód a pótlásra. Ellenkező esetben az alkalom elvész.

A hiányzást két hónap alatt, kollégáinkkal előre egyeztetett időpontban, a szabad helyek függvényében van lehetőség bepótolni bármely helyszínünkön.

Fertőző betegségek mellyel nem lehet az oktatáson részt venni: bőr és köröm gomba, herpesz, szemölcs, haj tetű, és egyéb fertőző gyermekbetegségek (pl. skarlát, bárányhimlő, mumpsz, rubeola. stb.)

A fertőző betegségek esetén, azok megszűnésekor a gyermeket csak szakorvosi igazolással fogadjuk újra (A saját gyermeke és a többiek egészsége érdekében.)