fbpx

Mindannyian jól tudjuk, hogy ez egy gyakran ismételt, ám bonyolult téma. Szerencsére a kisgyerekek étkezése a bölcsődében, óvodában egyre jobban megoldott. Megfelelő összetételű ételeket kapnak, változatosan illetve azonos időben minden hétköznap. Azonban van pár dolog, amikre oda kell figyelni a szülőknek.

Mit kell szem előtt tartani és miért?

  • Úszás előtt lehetőleg 1 órával ne egyen a gyermek.
  • Sajnos a „csak 3 keksz” megoldás sem jó, hiszen a kisgyermekek gyakran nyelnek vizet, amit vissza is büfiznek. Ez viszont probléma, hiszen tulajdonképpen a gyermek kihányja a nemrég megevett kekszet a félrenyelt vízzel együtt.
  • A hasfájás oka lehet az úszás előtt nem megfelelő időben bevitt vagy akár nehéz étel fogyasztása is. A nem megemésztett táplálék mozgás során nem emésztődik tovább, csak „áll” a gyomorban, ami gyakran hasfájáshoz vezethet.
  • Figyeljünk a bőséges folyadékbevitelre, kerüljük a cukrozott, szénsavas italokat. Egy éhségérzetet csökkentő, könnyen emészthető, tartalmas harapnivalót javaslunk.
  • Úszás után pótoljuk az elvesztett energiát, a gyermek egyen lehetőleg 30 percen belül.

No de mit is lehet tenni, ha a gyerek a bölcsit, ovit elhagyva, úszás óra előtt éhes?

  • Próbáljunk neki gyümölcsöt, zöldséget adni, ami nem csak egészséges, de gyorsan is emészthető,
    igyon sok folyadékot, lehetőleg vizet.
  • Próbáljuk betartani az említett pontokat, így a gyermekek is könnyebben, hatásosabban vehetnek részt az úszás órákon.

Reméljük sokat tudtunk segíteni, várunk mindenkit inkább energiával mintsem tele pocakkal a medencében.

Rádi Dóra
a Smile Úszóiskola oktatója

error: Védett tartalom!