fbpx

A korai egyéni neuro-hidroterápia ugyanis kádban történik a baba 3-4 hetes korától 15-20 hetes koráig (amíg elfér a kádban). Nem kell otthonról kimozdulnotok, hogy fejlesszétek, vízhez szoktassátok a kicsit.

Napi (2 napi) rendszerességgel saját nagy kádatokban, gyermeketeknek megfelelő hőmérsékletű vízben végezhetitek a betanított speciális fogásokat, amelyek egy részét majd a medencés babaúszásra is továbbviszitek. Egy fürdetés eltarthat akár 20 percig is, gyermeketek aktuális hangulatától függően. A gyakorlatokat- amelyeket anya is és apa is végezhet- ugyanúgy dalokkal, mondókákkal kísérhetitek, akár a medencés foglalkozásokon.

Miért jó elkezdeni a fejlesztést ilyen korai életszakaszban?

Az újszülött agyában az összes neuron megtalálható, amit felnőtt korban használ. Agyának súlya mégis csupán egynegyede a felnőtt agy súlyának. Megfelelő mennyiségű inger hatására az idegsejtek között ún. szinapszisok jönnek létre, amik egyre bonyolultabb hálózatot alkotnak. Azonban, ha az inger elmarad, az összeköttetések lemetsződnek.

Milyen hatásai vannak e kádas programnak?

  • elősegíti az idegrendszer érését
  • normalizálja az izomtónust
  • növeli az izomerőt
  • elősegíti a szimmetrikus, alternáló mozgásminták kialakulását
  • fejleszti az egyensúlyt, koordinációt
  • hatékonyabbá teszi az ingerfeldolgozást

Kiknek ajánljuk?

  • Fejlesztési céllal: egészségeseknek
  • Preventív céllal: koraszülötteknek
  • Részterápiaként: eltérő fejlődésmenetű gyermekeknek (neurológiai kórképek), mozgásszervi elváltozások esetén (pl.:alkati hipotónia, dongaláb, tölcsérmell)

S ha a baba már kinőtte a kádat, jöhet a medencés, csoportos foglalkozás!

Felhasznált irodalom:
Kereskényi Bernadett: Neuro-hidroterápiás tanfolyami anyag(2016)
– NHT fogalma, fázisai, indikációk, kontraindikációk
– Neurohidroterápia 1

Módné Dr. Hollós Mária: Neurohidroterápia tanfolyami anyag(2016)
– Kötődési variánsok, anya-gyerek kapcsolat

Kíváncsi vagy milyen a babaúszás?

Jelentkezz Paskál fürdőben induló babaúszás csoportjainkba és gondoskodj kisbabát megfelelő fejlődéséről!

JELENTKEZÉS »

error: Védett tartalom!