fbpx

Uszodába való belépés, alapszabályok

 • Papucs használata az uszoda területén kötelező.
 • Az uszoda vizes, csúszós, balesetveszélyes környezet, ezért minden gyermeket rövid balesetvédelmi oktatásban részesítünk a tanfolyamok és foglalkozások kezdetén. (Röviden: az uszodában nem szabad szaladgálni, ugrálni, csúszkálni.)
 • A medencetérben kizárólag az oktatóval lehet tartózkodni.
 • A medencébe csak az oktató jelenlétében és engedélyével szabad ugrálni.
 • A szülők az oktatás közben nem tartózkodhatnak az uszodatérben.
 • A bemutató órák kivételével az uszodatérben csak az oktatáson részt vevő oktatók és gyermekek tartózkodhatnak (a gyermek hozzátartozói az oktatás ideje alatt nem maradhatnak az uszodatérben)
 • A mosdó a medencetéren kívül helyezkedik el, kérjük a szülőket, segítsenek gyermeküknek szükségleteik kielégítésében!
 • A víz szennyeződése esetén a medence tisztításának költsége a szülőt terheli.
 • Csak az általunk kibocsájtott bérletet (Smile Úszóiskola) áll módunkban elfogadni, melyet kérünk az oktatás előtt munkatársunkkal érvényesíttetni.
 • A turnust megkezdeni csak érvényes bérlettel lehetséges, ennek hiányában nem áll módunkban fenntartani a gyermek helyét.
 • A kezdési időpontok az oktatás kezdetét jelölik, ezért célszerű 10-15 perccel előbb érkezni, hogy az órát megelőzően elegendő idő maradjon az átöltözésre.
 • Felhívjuk figyelmüket, hogy az öltözőben hagyott értéktárgyakért felelősséget nem tudunk vállalni.
 • A Smile Úszóiskolán kívül álló okokból elmaradt oktatási időpontok esetén a bérleten fennmaradó alkalmak lejárására, bármely helyszínünkön, szabad helyek függvényében, fél éven belül van lehetőség. Amennyiben nem kívánja bepótolni, abban az esetben a megmaradt alkalmak díjának 50%-a levonásra kerülhet a következő bérletből.

 

A foglalkozások menete:

A gyermekeket tudás szintjeiknek megfelelően differenciált oktatásban részesítjük.

A foglakozások 45 percesek, melyből 40 perc oktatás, 5 perc felügyelt szabad játék. Minden tanfolyam utolsó alkalma bemutató óra, szülőknek, nagyszülőknek, barátoknak, hozzátartozóknak, melyen megtekinthetik csemetéjük fejlődését. A foglalkozásból 30-35 perc oktatás és 10-15 perc a játék, illetve ekkor van lehetőség az oktatókkal való egyeztetésre. (Ezen alkalommal a váltópapucs használata a szülőknek is kötelező a fertőzések elkerülése végett.)

 

Kötelező felszerelés:

 • úszósapka (fiúknak és lányoknak is)
 • úszónadrág/ fürdőruha
 • papucs
 • törölköző/köntös

Hiányzások pótlása:

Pótlások alapfeltétele az új, aktuális bérlet megvásárlása! Bérlet érvényessége a kiállítás dátumától számított hat hét.

Csoportos úszásórák esetén: Hiányzás esetén van pótlási lehetőség, abban az esetben, ha a lemondani kívánt foglalkozás időpontja előtt írásban (előző nap 17:00 óráig! SMS-ben) jelezik kollégáink felé, hogy nem tudnak részt venni az oktatáson.

Magán úszásórák esetén: Hiányzás, betegség esetén, ha 48 órával elötte írásban, SMS-ben a lemondás megtörténik, az alkalom pótolható! Ha az adott alkalom nem kerül lemondásra írásos formában, az alkalom elveszik! 48 órán belüli lemondás esetén csak és kizárólag orvosi igazolást fogadunk el. Ebben az esetben a pótlási lehetőség megmarad.

Kizárólag ezen feltételek teljesülése esetén, van mód a pótlásra. Ellenkező esetben az alkalom elvész.

Fertőző betegségek, mellyel nem lehet az oktatáson részt venni: bőr- és körömgomba, herpesz, szemölcs, hajtetű, és egyéb fertőző gyermekbetegségek (pl. skarlát, bárányhimlő, mumpsz, rubeola. stb.)

A fertőző betegségek esetén, azok megszűnésekor a gyermeket csak szakorvosi igazolással fogadjuk újra (A saját gyermeke és a többiek egészsége érdekében.)